Tutkunuzu Nasıl Bulurun

Gençliğimizin çoğunu, sadece bir avuç şeyde iyi şeyler yapma yeteneğimizle bizi sınayan bir eğitim sisteminde geçiriyoruz. Bu, çoğumuzun hayatta başarılı olacak yetenek ve zekadan yoksun olduğumuzu düşünerek büyümesine neden olur. Gerçekte, bunun nedeni sadece bir yakınlığımız olmayan şeyler üzerinde test ediliyorduk. Hayatta var olan 11 yeteneğin üzerinden geçeceğim. Yetenek kelimesini kullandığım zaman, iki şeyden bahsediyorum. Bunlar doğal olarak ilgilendiğin şeyler. Ve bunlar muhtemelen ortalama bir insandan biraz daha fazla olsa bile zaten üstün olduğunuz şeylerdir. Doğal yetenek pratik var ve deneyim kazanıyor bu yeteneklerin herhangi biri için ustalık en az yarısı eşittir rağmen aynı zamanda dikkat etmek önemlidir. Bu yeterli çaba ve sıkı çalışma ile, hala 11 herhangi bir oldukça iyi olabilir anlamına gelir.

Müzik Yeteneği

Bu ritim, tonlar, melodi için bir püf noktası var ve sık sık ezberlemek ve hızlı bir şekilde müzik parçaları çoğaltmak anlamına gelir. Eğer müzik için güçlü bir yakınlık varsa o zaman muhtemelen müzik aletleri, şarkı, hatta müzik beste iyi olduğu anlamına gelir. Ve bu genellikle toplumun sadece bir hobi olarak reddeder bir beceri seti olmasına rağmen bu yetenek excel insanlar için birçok kariyer yolları vardır. Bu, müzikle ilgili içerik oluşturucu olmayı, film ve videolar için ses üzerinde çalışmayı, müzik besteleyip yazmayı ve genel olarak ses tasarımı üzerinde çalışmayı içerir.

Doğal Yetenek

Bu kategoride yüksek puan insanlar genellikle doğada vakit geçirmekten zevk, bitkiler ve hayvanlar seviyorum, ve nasıl farklı bileşikler ve elementler birbirleriyle etkileşim anlıyorum. Bu, hayatta kalma becerileri için bir püf noktaları olduğu anlamına gelir. Tek tek bitkileri ve türleri tanımlayabilirler, hayvanların nasıl hissettiğini anlayabilirler ve doğadaki her şeyin nasıl bağlantılı olduğunu bilirler. Doğal Yetenek yüksek puanları biri için olası kariyer yolları yemek, tarım, hayvanlarla çalışma, tıp ile çalışma ve hatta sağlık çalışma içerir. Çünkü vücudumuzla ilgili her şey teknik olarak doğanın bir parçasıdır. Ve çevre ile ilgili herhangi bir alanda da çalışabilirler.

Hareket Yeteneği

Bu yetenek yüksek puan insanlar vücutlarını hareket zevk, büyük patlayıcı hareketleri ya da en küçük ve en ince ayarlı hareketleri olsun. Onlar genellikle ortalama bir kişi için imkansız kabul şaşırtıcı şeyler yapmak için izin, kendi vücudunda bireysel kasları kontrol etmek için güçlü bir yeteneği var. Bu kategori hakkında çok şey ağır uygulamaya bağlı olmasıdır. Bir hareketi tekrarlamak, nöronun bu şekilde ateş etme yeteneğini güçlendirir. Bu da zaman içinde daha hızlı ve daha doğru bir şekilde bu hareketi tekrarlamanızı sağlar. Spor, dans, iyi işçilik, kişisel eğitim ve hatta dövüş sanatları, zevk ve hareket excels biri için olası kariyer yolları vardır.

Kişilerarası Yetenek

Buna yakınlığı olan insanlar, insanlar arasındaki ilişkileri derinden anlamış lardır. Onlar hızlı bir şekilde birinin vücut dilini okuyabilir ve nasıl hissettiğini bir fikir elde ve genellikle konuşmaları tutarak iyi. İnsan doğasını ve insanların birbirleriyle nasıl etkileşimde olduklarını anlıyorlar. Bu yetenek için bir püf noktası olan biri için olası kariyer yolları satış, sosyal içerik oluşturma (röportajlar ve talk show gibi), olay planlama, ilişki danışmanlığı ve hatta kolluk çalışma içerir. Çünkü insanları okuyabilmeleri gerekiyor.

Intrapersonal Yetenek

Buna yakınlığı olan insanlar kendilerini derinden anlıyorlar. Neyin işe yarayıp yarayıp yaradıklarını fark etmek için aynaya nasıl bakacaklarını biliyorlar, böylece düşünmelerini ve uyum sağlamalarını sağlıyorlar. Bu kendini geliştirme için çok önemli olan son derece güçlü bir yetenektir. Çünkü geliştirebilmenizin tek yolu, üzerinde çalışmanız gereken şeyi ilk etapta belirleyebilmenizdir. Artık daha çok kişisel yetenek üzerine odaklanan çok fazla meslek yok. Kendi üzerinde çalışmana yardımcı olan bir şey. Ama terapistler gibi meslekler, kendini geliştirme antrenörler, ve motivasyonel konuşmacılar bir dereceye kadar bu kategori altında düşmek.

Mantıksal Yetenek

Bu kategoriye giren kişiler iyi bir neden olabilir. Matematik ve bilimle ilgileniyor olabilirler. Ama en önemlisi gerçekle ilgileniyorlar. Duygulardan çok mantığa göre hareket ederler. Çoğu zaman doğru cevap gibi hissetmek ahlaki açıdan doğru olandan daha önemlidir. Bu kategoride yüksek puan insanlar teknik sorunları çözme de mükemmel ve genellikle bir şey makul yüksek doğruluk ile çalışacak olup olmadığını tahmin edebilirsiniz. Bu insanlar genellikle büyük yatırımcılar, bilim adamları, mucitler, girişimciler olun. Bu aslında ne olursa olsun kariyer yolu aşağı gitmek başarı şansınızı artıracak birkaç güçlü biridir. Çünkü doğru ve yanlışı ayırt etmenizi sağlar.

Dilsel Yetenek

Bu kategoride başarılı olan insanlar, dillerini ve belirli kelimelerle gelen duyguları derinden anlarlar. Genellikle ifade ve genellikle geniş bir kelime var. Genellikle okuma ktan ve harika hoparlörler dinlemekten hoşlanırlar. Ama en önemlisi, mesajları niçin ortalama bir insandan daha etkili hale getirerek ilgi çekici bir şekilde nasıl işleteceklerini biliyorlar. Dil becerileri için bir püf noktası olan insanlar yazar, konuşmacı, şair, metin yazarları, hatta çevirmenler olabilir.

Dijital Yetenek

Dijital dünya sadece gerçekten son on yıl içinde popülaritesi artmıştır çünkü bu listedeki yeni yeteneklerinden biridir. Bu kategoriye giren insanların çoğu, dijital dünyanın hayatlarının büyük bir parçası olmasıyla büyüdükleri için genç nesillerdir. Dijital dünyanın nasıl işlediğini derinden anlıyorlar. Sosyal medya, SEO, pazarlama, memes, viral ve bu kategorialtında düşmek her şeyi gidiyor. Bu yüzden bu yetenekle ilgili meslekler sonsuzdur. Oldukça açıkçası online yapılabilir şey dijital yetenek bir dereceye kadar gerektirir. Ve bu becerilere sahip insanlar için talep sadece her yıl daha fazla iş online yürütülmektedir olarak artacak.

Görsel Yetenek

Bu kategoride yüksek puan insanlar estetik için derin bir takdir var. Bu, göze hoş görünen şeyi fark edebilecekleri anlamına gelir. Hangi renk kombinasyonlarının ve hangi şekillerin iyi göründüğünü söyleyebilirler. Ayrıca kafalarındaki karmaşık görüntüleri görselleştirebilir ve hayal edebilirler. Genellikle onları kağıt üzerinde bu görüntüleri yeniden izin verir. Olası kariyer yolları mimarlar, illüstratörler, animatörler, moda tasarımcıları ve her türlü şey için grafik tasarımcıları içerir.

Öğretim Yeteneği

Bu kategoride yüksek puan insanlar karmaşık konular alabilir ve hatta küçük çocuklar anlayabileceği şekilde bunları teslim. Birinin uzmanlaşmak için doğru ya da yanlış yaptığını tespit edebilirler. Ve en önemlisi, öğrencilerinin büyüdüğünü görmekten derin bir memnuniyet duygusu kazanıyorlar. Bu kategoriye girenler için olası kariyer yolları öğretim, danışmanlık, eğitim içeriği oluşturma ve hatta ebeveynliktir.

Ruhsal Yetenek

neredeyse herkes yaş olarak ilgi kazanır bir şey olduğu gibi çok benzersiz bir kategoridir. Çünkü bu hayattaki daha büyük soruları düşünebilme yeteneğidir. Öldükten sonra olanlar gibi. Hayatın anlamı nedir? Tanrı var mı? Bunun gibi şeyler. Bu kategoriden büyülenen insanlar filozof, papaz veya keşiş olabilir ya da bu şeyleri düşünmek için çok fazla zaman harcayabilirler. Bu yetenekte uzmanlık gerektiren çok fazla meslek yoktur.

çoğu insan bu 11 yetenekbirden fazla bir yakınlık var. Ama hangilerinin seni en çok ilgilendirdiğine bilmelisin. Ve sonra kariyer yollarının bu yetenekleri nasıl kullandığını düşünmeye çalışın. Bu, iş hayatınızı daha eğlenceli ve eğlenceli hale getirecek, aslında ilgilendiğiniz bir şey yaparken iyi bir yaşam yapmak için izin verecektir.

Add Comment